محور آموزش فاضلاب استان سمنان شهروندخبرنگار

محور: آموزش فاضلاب استان سمنان شهروندخبرنگار سمنان شهرستان دانمان مسکن مهر فاضلاب

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر موازین اخلاقی در مسابقه های فوتبال رعایت شود حضور بانوان مانعی ندارد / طباطبایی‌نژاد

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی در ورزشگاه‌های فوتبال پرسشها اخلاقی رعایت نمی‌شود که حضور تماشاگران مرد نیز در مخاطره قرار می‌گیرد. هنگامی که

اگر موازین اخلاقی در مسابقه های فوتبال رعایت شود حضور بانوان مانعی ندارد / طباطبایی‌نژاد

طباطبایی نژاد: اگر موازین اخلاقی در مسابقه های فوتبال رعایت شود حضور بانوان مانعی ندارد

عبارات مهم : اخلاقی

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی در ورزشگاه های فوتبال پرسشها اخلاقی رعایت نمی شود که حضور تماشاگران مرد نیز در مخاطره قرار می گیرد. هنگامی که جَو ورزشگاه ها به این شکل است حضور بانوان در این مکان ها مسئله پیدا می کند.

سید صادق طباطبایی نژاد در گفت وگو با ایسنا در خصوص ممنوعیت ورود بانوان به بعضی ورزشگاه ها مانند مسابقه های فوتبال، اظهار کرد: اکنون نیز بانوان در بسیاری از ورزشگاه های کشور حضور پیدا می کنند و اگر مانعی وجود دارد موانع فرهنگی و اجتماعی است نه مانع خاص دیگری. اگر در ورزشگاه فرهنگ اجتماعی، عرف جامعه و پرسشها شرعی رعایت شود هیچ مانعی جهت حضور بانوان در ورزشگاه ها وجود ندارد، بعد آنچه مانع حضور بانوان در مسابقه های فوتبال مردها می شود همین رعایت نکردن اخلاق در ورزشگاه ها است.

اگر موازین اخلاقی در مسابقه های فوتبال رعایت شود حضور بانوان مانعی ندارد / طباطبایی‌نژاد

وی افزود: گاهی در همین ورزشگاه های فوتبال آن قدر پرسشها اخلاقی رعایت نمی شود که حضور تماشاگران مرد نیز در مخاطره قرار می گیرد. در جلسه ای که با وزیر ورزش داشتم وزیر می گفت “وقتی فرزند کوچکم را به ورزشگاه بردم آن قدر فضا بد بود که خجالت کشیدم که پسرم در ورزشگاه بوده است”. بنابراین باید در ورزشگاه ها ساختن فرهنگ شود که دیگر این موارد رخ ندهد. مسلم است هنگامی که جَو ورزشگاه ها به این شکل است حضور بانوان در این مکان ها مسئله پیدا می کند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به هر حال اگر این حواشی و موارد غیراخلاقی در ورزشگاه ها رخ ندهد هیچ مانعی جهت حضور بانوان نیست. در ورزش هایی هم که مربوط به بانوان است مردها هم نمی توانند حضور پیدا کنند آیا که از نظر شرعی اشکال دارد. البته در بعضی از رشته های ورزشی که مربوط به مردها است بانوان به عنوان تماشاگر می توانند به سالن بروند، ولی در ورزشی مانند فوتبال که هیجانات زیادی دارد و گاهی شعارهای غیراخلاقی داده می شود و موازین اجتماعی رعایت نمی شود حضور بانوان صحیح نیست.

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی در ورزشگاه‌های فوتبال پرسشها اخلاقی رعایت نمی‌شود که حضور تماشاگران مرد نیز در مخاطره قرار می‌گیرد. هنگامی که

طباطبایی نژاد افزود: عنوان حضور نیافتن بانوان در بعضی ورزشگاه ها مطلبی نیست که زیاد حساسیت ایجاد کند. دسترسی به ورزشگاه ها محصور در یک ورزش خاص نیست. در بعضی زمینه ها مانع شرعی وجود دارد. مثلاً در ورزش شنای مردها طبیعی است که بانوان نتوانند به سالن بیایند، ولی در تنیس به آسانی بانوان می توانند به ورزشگاه بروند و مسابقه های مردها را تماشا کنند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین آن چیزی که مهم است رعایت موازین شرعی و اخلاقی است که باعث می شود بانوان نتوانند در بعضی ورزشگاه ها حضور پیدا کنند. اگر این موارد رعایت شود بانوان به آسانی می توانند در ورزشگاه ها حاضر شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که فکر می کنید در آینده بانوان بتوانند به ورزشگاه های فوتبال بروند، گفت: این امکان وجود دارد به شرطی که موازین اخلاقی در ورزشگاه ها رعایت شود. جهت مثال تماشا و حضور بانوان در مسابقه های فوتبال چه اشکالی دارد؟ فقط باید موازین اخلاقی رعایت شود و هم اکنون اگر حضور بانوان را در ورزشگاه های فوتبال داشته باشیم ممکن است باعث وهن و بی اخلاقی گری شود، ولی اگر روزی به این نتیجه برسند که حضور بانوان مانعی ندارد و عرف جامعه در ورزشگاه ها رعایت شود این مسئله هم برطرف می شود.

اگر موازین اخلاقی در مسابقه های فوتبال رعایت شود حضور بانوان مانعی ندارد / طباطبایی‌نژاد

طباطبایی نژاد یادآور شد: بعد اگر این موازین رعایت شود با تصمیمی که قانون گذار می گیرد بانوان می توانند در مسابقه های فوتبال مردها حضور پیدا کنند.

واژه های کلیدی: اخلاقی | فوتبال | مسابقه | ورزشگاه | غیراخلاقی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog