محور آموزش فاضلاب استان سمنان شهروندخبرنگار

محور: آموزش فاضلاب استان سمنان شهروندخبرنگار سمنان شهرستان دانمان مسکن مهر فاضلاب

گت بلاگز اخبار بین الملل خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق تازه اوپک

تصمیم روز جمعه اوپک جهت بازگرداندن سطح پایبندی به توافق کم کردن تولید به ۱۰۰ درصد به معنای آن است که در هفته‌های آینده نفت بیشتری به بازار روانه خواهد شد. 

خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق تازه اوپک

خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق تازه اوپک

عبارات مهم : ایران

تصمیم روز جمعه اوپک جهت بازگرداندن سطح پایبندی به توافق کم کردن تولید به ۱۰۰ درصد به معنای آن است که در هفته های آینده نفت بیشتری به بازار روانه خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، عمده این زیاد کردن عرضه از سوی عربستان و به ضرر کشورهای کشور عزیزمان ایران و ونزوئلا خواهد بود و برد بزرگی جهت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به شمار می رود.

توافق اخیر در نشست رسمی اوپک، این گروه را ملزم کرده است اهداف تولید کشورها را کنار بگذارد و کشور عزیزمان ایران سهم بازارش را به عربستان سعودی واگذار کند. حتی اگر هیچ وزیر اوپک علنا به این عنوان اذعان نکرده ولی این دقیقا اتفاقی بوده که روی داده است.

خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق تازه اوپک

مهم تر از همه، نشانه پایبندی ۱۰۰ درصدی به توافق کم کردن تولید جهت همه گروه و نه تک به تک اعضای آن هست. تنها راهی که اوپک می تواند سطح پایبندی گروه به توافق کم کردن تولید را از ۱۶۴ درصد در ماه به ۱۰۰ درصد در نوامبر سال ۲۰۱۶ بازگرداند، تولید زیاد کشورهایی است که ظرفیت تولید شناور دارند. این کشورها مشمول بر عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت هستند.

خارج از این گروه، این روسیه است که می تواند تولیدش را به سرعت زیاد کردن دهد. این کشورها بین خودشان می توانند به آسانی نفت بیشتری تولید کنند و تردیدی وجود ندارد که همین کار را خواهند کرد که به معنای توزیع مجدد سهم بازار است.

تصمیم روز جمعه اوپک جهت بازگرداندن سطح پایبندی به توافق کم کردن تولید به ۱۰۰ درصد به معنای آن است که در هفته‌های آینده نفت بیشتری به بازار روانه خواهد شد. 

در حال حاضر در میان اعضای اوپک، ونزوئلا کشوری است که تولیدش پایین تر از میزانی است که تحت توافق سال ۲۰۱۶ تعیین شده است بود. طبق آمار منابع ثانویه اوپک، این کشور در ماه مه ۱.۴۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد در حالی که سهمیه تولیدش تحت توافق محدودیت عرضه، ۱.۹۷ میلیون بشکه در روز بود.

با اجرایی شدن تحریم های آمریکا در ماه های آینده، تولید کشور عزیزمان ایران نیز احتمالا متاثر خواهد شد. مقامات آمریکایی از ژاپن خواسته اند واردات نفت از کشور عزیزمان ایران را به طور کامل متوقف کند در حالی که در دوران تحریم های قبلی دولت وقت آمریکا از خریداران نفت خواسته بود در قبال دریافت معافیت از محدودیت های مالی این کشور، میزان واردات نفت کشور عزیزمان ایران را هر شش ماه حدود ۲۰ درصد کم کردن دهند.

با فشاری که روی خریداران نفت کشور عزیزمان ایران در اروپا و سایر نقاط جهت توقف واردات از کشور عزیزمان ایران وجود دارد، این احتمال وجود دارد که تولید کشور عزیزمان ایران تا آخر سال میلادی جاری کم کردن پیدا کند. تحریم های آمریکا علیه شرکت تولیدکننده آلومینیوم روسال روسیه را می توان هشداری جهت خرید نفت کشور عزیزمان ایران به حساب آورد. دولت آمریکا اهمیتی نمی دهد که تحریم ها چه مشکلاتی جهت دوستان یا دشمنانش ایجاد می کنند.

خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق تازه اوپک

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | تحریم ها | عربستان | دونالد ترامپ | مقامات آمریکا | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog